Send request
Send feedback
| Luminaire | SURFACE MOUNTED SPOTLIGHT |
| Product Family | 2GO |
| Model | 2 GO SD |
| Colour of Body | white |
| Colour Temp. | 3000K |
| System Performance | 27 W |
| Dimmability | DALI |
| Length | 174,9 mm |
| Luminous Flux | 2820 |
| CRI | PREMIUM>90 |
| Beam Angle | 40° |
| Current Sec. | 700 mA |
| IP Protection Class | IP20 |
| Colour of Adapter / Ceiling Base | white |
| Diameter | 85 mm |
| Height | 180 mm |
| Lamp | LED |
| Light Emission Area | direct |
| Optics | vacuum deposited aluminium reflector |
| Material | aluminium |
| Designer | INHOUSE |
| Lifetime | L80 B10 50 000 |
| IK value | IK04 |
| Eligible For Funding | >= 100 Lm/W |
| Lamp Shape | round |